вівторок, 30 липня 2013 р.

Пораненого у зіткненні з прикордонниками українського рибалку не випускають з Росії і хочуть заарештувати


За словами дружини рибалки, що вижив після зіткнення українського баркаса з російським прикордонним катером, йому загрожує позбавлення волі на термін до двох років.
Береговая охрана России, пограничники
Український риболовецький баркас зіткнувся з катером російських прикордонників і затонув
У Росії відмовляються відпустити на батьківщину єдиного вцілілого з п'яти українських рибалок, щозіткнулися в Азовському морі з російськими прикордонниками. 

"Мені категорично відмовляють видати чоловіка на лікування в Україну. На мій погляд, там лікування некомпетентне. При цьому вони взагалі збираються обрати запобіжним заходом арешт! А у Саші ліва легеня пробита чотирма ребрами!" - розповіла дружина Олександра, що вижив, Марина Ніколаєва газеті "Вести".

За її словами, зараз Олександра звинувачують за частиною третьою статті 256 КК РФ - "Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, здійснений особою з використанням свого службового становища або групою осіб за попередньою змовою або організованою групою". 

За цією статтею українському рибалці загрожує позбавлення волі на термін до двох років.
Побічно слова його дружини підтвердили і в прес-службі управління МВС на Донецькій залізниці, якому доручено проводити розслідування НП.
"Рибалка, який залишився живим, знаходиться в даний час у Росії. Досудовим слідством встановлюються правомірність виходу українського човна в море і мета перебування рибалок у водах Азовського моря", - повідомили у відомстві.
Крім того, у даний час проводяться судово-медичні експертизи тіл чотирьох загиблих з метою встановлення причин смерті.
Нагадаємо, 17 липня у районі російського селища Воронцовка в Азовському морі російськіприкордонники влаштували гонитву за українськими рибалками.
В результаті сталося зіткнення українського баркаса і катера берегової охорони РФ. Риболовецьке судно перекинулося, загинули чотири українці, одного вдалося врятувати. Зараз він госпіталізований в російському Єйську.
Прокуратура Маріуполя відкрила кримінальне провадження за фактом інциденту.
Українська сторона вимагає проведення всебічного і об'єктивного розслідування. У той же час, у прикордонній службі РФ заявили, що українці самі винні у події - за їхніми словами, риболовецький баркас різко змінив курс у бік прикордонників і сам врізався в катер. За матеріалами: Вести
Читайте також:

субота, 27 липня 2013 р.

Мер Феодосії не прожив і дня після нападу


Мер Феодосії Олександр Бартенєв, на якого в ніч на суботу було скоєно замах, помер у лікарні.
Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" секретар міської ради Олександр Власов.
За його словами, Бартенєв помер, незважаючи на проведену третю операцію.
Раніше начальник кримської міліції Михайло Слєпаньов повідомив, що невідомий вистрілив у Бартенєва з обрізу мисливської рушниці, коли той повертався додому. На місці було вилучено знаряддя злочину. В околицях правоохоронці знайшли борсетку Бартенєва з документами, але без грошей. Саме тому основна версія злочину - розбійний напад.
У зв'язку з даною подією було розпочато кримінальне провадження за ст.115 (умисне вбивство), та частиною 4 ст. 87 (розбійний напад із застосуванням вогнепальної зброї) Кримінального кодексу України.

четвер, 25 липня 2013 р.

.Харьковские власти запрещают 100% мирных акций


Глава Харьковской правозащитной группы Евгений Захаров утверждает, что харьковские власти через суды запрещают 100% акций граждан. Об этом он сказал в комментарии «Главкому».

«Например, если общий процент судебных запретов по стране составляет 88%, то в Харькове он – 100 %. Ни разу не было такого, чтобы суд не согласился с просьбой городской мэрии, причем в случае даже с самыми безобидными мероприятиями», – сказал Захаров.
Он сообщил, что «в Херсоне простого письма в прокуратуру о том, что местное положение о порядке проведения митингов противоречит Конституции, хватило, чтобы прокуратура написала представление мэру Херсона, который взял и отменил это положение». По словам правозащитника, с тех пор ни одного запрета мирного собрания в Херсоне не было.
«Вот на этих двух примерах можно показать разное отношение органов местного самоуправления к этой проблеме. К сожалению, неприязнь некоторых мэров к критике действует гораздо сильнее, чем Конституция и законы. А в случаях, когда право не действует, как показала Врадиевка, начинаются большие неприятности», – отметил Захаров.
Напомним, недавно Окружной административный суд Киева вообще запретил до конца года проведение любых акций на улицах Банковой, на которой расположены Администрация Президента и парламентские комитеты, и прилегающей к ней Лютеранской. Основанием для удовлетворения соответствующего иска Киевской горадминистрации стала информация о бессрочных голодовках, запланированных на Банковой. Суд посчитал, что такие акции вызовут недовольство рядовых граждан и жителей близлежащих домов, а также будут представлять угрозу безопасности высокопоставленных лиц.
Подробнее о том, почему украинскую власть раздражают различные акции протеста, а также о том, как она с ними борется, читайте в статье «Главкома» «Операция «Антимайдан». Главный страх Януковича».

неділя, 14 липня 2013 р.

БАНКИ СВОРАЧИВАЮТ ИПОТЕЧНОЕ КРЕДИТОВАНИЯ ИЗ-ЗА ДЕПОЗИТОВ В ГРИВНАХ


Банки сворачивают ипотечное кредитования из-за депозитов в гривнах

После запрета валютного кредитования, которое осуществлялось за счет внешнего финансирования, у украинских банков остался единственный способ привлечения ресурсов – депозиты в гривнах, которые, в силу особенностей украинского законодательства, по сути являются депозитами "до востребования". А такой источник ресурсов не пригоден для финансирования долгосрочных ипотечных проектов.
Потому-то многие из отечественных банков сегодня сворачивают или на время приостанавливают кредитование покупки недвижимости.
Такую оценку ситуации на ипотечном рынке дал председатель правления Агентства по рефинансированию жилищных кредитов (АРЖК) Сергей Волков, сообщает Зеркало недели.
По его словам, созданное в феврале 2012 года АРЖК может позитивно повлиять на ситуацию. Агентство выполняет функцию ипотечного агента, который берет на себя исполнение всех технических и юридических процедур по организации выпусков ипотечных облигаций их сопровождение до погашения.
"Его главной задачей является обеспечение бесперебойных платежей по облигациям, а точнее, эффективной защиты инвесторов. Механизм такой защиты достаточно прост. Банк уступает Агентству юридические права на кредиты на время обращения ипотечных облигаций, которые этими же кредитами и обеспечиваются. Одновременно, банк обязуется поддерживать надлежащее качество кредитов (сохраняя их на своем обслуживании), а также обязуется выкупить остатки долга по ним накануне погашения облигаций. Все поступления от продажи облигаций направляются обратно в банк. При этом банк получает финансирование только лишь в части  номинальной стоимости уступленного портфеля (60-70%)", — объяснил эксперт.
В случае банкротства обслуживающего банка или его отказа от своих обязательств по бесперебойному обслуживанию кредитов, АРЖК неминуемо реализует свои юридические права на кредиты через их продажу с дисконтом (ниже номинальной стоимости) другому кредитору или запасному сервисному банку. Убытки нарушившему обязательства финучреждению не компенсируются. "Этот довольно жесткий механизм усиления финансовой ответственности банка является вполне адекватным, с позиции не достаточно здорового инвестклимата в Украине и слабой защиты прав инвесторов и кредиторов", — отметил Волков.

пʼятниця, 12 липня 2013 р.

В Україні не буде з кого збирати податки вже до кінця цього року?



Київ – В Україні не буде з кого збирати податки вже до кінця цього року, якщо Міністерство доходів і зборів не змінить своєї політики, заявляють експерти. Голова цього відомства Олександр Клименко повідомив, що збори з громадян та бізнесу зросли майже на 2 мільярди. Експерти зауважують, що в умовах спаду виробництва та скорочення обсягів ВВП збільшення надходжень до держбюджету Міндоходів забезпечує завдяки авансовим платежам та додатковим стягненням.

Більше ніж 204,3 мільярда гривень зібрало за півроку до зведеного бюджету Міністерство доходів і зборів, повідомляє голова відомства Олександр Клименко. І це на 1,7 мільярда більше, аніж у цей період минулого року.

Між тим, від початку нинішнього року промислове виробництво в Україні скоротилося на 9 відсотків, що призвело до спаду внутрішнього валового продукту більше ніж на 1 відсоток, зауважив у коментарі для Радіо Свобода голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Державний бюджет наповнюється лише авансовими податковими платежами та додатковими митними зборами, наголошує експерт.

Це ситуація, яка призведе до ефекту бумерангу. Уряд наражає на дуже серйозну небезпеку закриття фінансового року
«Це ситуація, яка призведе до ефекту бумерангу тому, що у третьому та четвертому кварталах цього року цих платежів податкових вже не буде. Таким чином, уряд наражає на дуже серйозну небезпеку закриття фінансового року. Тому практика і авансових платежів, і додаткових митних стягнень для національної економіки дає тільки зворотній негативний ефект», – зазначає Новак.
ЗАВАНТАЖИТИ

Ми бачимо в режимі он-лайн, де є ризики несплати податків – Клименко

На запитання Радіо Свобода, яким чином вдалося збільшити збори, міністр доходів і зборів Олександр Клименко запевнив, що цього вдалося досягти завдяки успішним крокам для детінізації економіки.

Ми проводимо роботу щодо детінізації вітчизняної економіки
«Міністерством забезпечений стабільний та адекватний макроекономічним показникам рівень надходжень і платежів до бюджету. Ми проводимо роботу щодо детінізації вітчизняної економіки і ми домагаємося того, що платежі надходять системно та стабільно. В дію введена та система, яка нам дозволяє в режимі он-лайн бачити, де є сьогодні ризики несплати податків, і ці ризики відпрацьовувати», – запевняє Клименко.

Бізнес змушують сплачувати податки навіть за наявності збитків – Продан

В окремих галузях у 2013 році виробництво впало на 15 відсотків і більше, уточнює заступник голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики, депутат від УДАРу Оксана Продан. Вочевидь, кроками для детінізації міністр називає примусове витискання грошей з підприємців, припускає вона.

«Коли вони такі фокуси показують, при зменшенні виробництва збільшення податків – це, звичайно, їхня майстерність. Можна корову доїти, і довго, а можна її один раз зарізати. Мені здається, що ті методи, які зараз застосовують, ближчі до останніх днів корови. Багатьох змушують сплачувати податки навіть тоді, коли вони ці податки не повинні платити, за наявності збитків, які незрозуміло коли будуть перекриті. Це не сплата податків, це просто вилучення у людей грошей», – наголошує Продан.

Протягом найближчих п’яти років Міністерство доходів і зборів посилить контроль за повнотою сплати податків, зборів та митних платежів і водночас розвиватиме партнерські стосунки з бізнесом, обіцяє Олександр Клименко.

четвер, 11 липня 2013 р.

«Податок на вагітність» не вплине на великий бізнес, натомість суттєво вдарить по малих підприємствах, - юрист



Жінкам дітородного віку в Україні стане ще важче влаштуватися на роботу. Із введенням так званого «податку на вагітність» роботодавці не захочуть брати на роботу жінок, які мають плани стати матерями. Адже підприємцю потрібно буде сплатити державі третину від лікарняних нарахувань працівниці у зв’язку з вагітністю.

Про це «Погляду» роз’яснила Лідія Тополевська, керівник Центру правових та політичних досліджень «СІМ».

«Роботодавець повинен платити за ті лікарняні, які отримує жінка під час вагітності за 126 днів. Тепер цей період входить у стаж. Раніше ці кошти не входили в стаж, тому що з лікарняного не сплачувались внески. Тепер роботодавець повинен заплатити єдиний соціальний внесок, тобто нарахування на лікарняні в Пенсійний фонд. Колись це була чиста сума на рахунок, яку відшкодовував Пенсійний фонд. Наприклад, людина отримує 10 тисяч гривень лікарняних. На цю суму потрібно нарахувати єдиний соціальний внесок третину», - пояснила Лідія Тополевська.

Нововведення вступили в дію 1 липня нинішнього року. Сам закон нардепи без вагань ухвалили ще 14 травня. Тоді майже всі присутні обранці проголосували за документ під назвою «Зміни до законів щодо призначення та індексації пенсії».

Як зазначає видання, «Тексти», наприкінці закону під низкою малозрозумілих поправок, ховаються зміни до закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, куди як ще одна база для нарахування цього внеску була додана «допомога у зв’язку з вагітністю та пологами» (розмір такої допомоги - це чотири середніх зарплатні жінки, яка готується народити).

Однак, як коментує юрист Лідія Тополевська, ці зміни суттєво не вплинуть на великі компанії, натомість малий бізнес, який в Україні і так на межі виживання, постраждає, якщо виконуватиме все згідно із законом.

«Це навантаження на роботодавця. Тому він робитиме все, щоб вагітна жінка звільнилася, створюватиме їй нестерпні умови праці, щоб не платити лікарняні. Колись на певні моменти закривалося очі. Брали жінок на роботу, вони трохи попрацювали і йшли в декрет, і отримували свої лікарняні з фонду соцстрахування. І на тому все закінчувалось. Якщо колись роботодавці ішли назустріч таким людям, то тепер вони повернуться до них спиною. Можливо, великі крупні компанії так не перейматимуться, але всі дрібні задумаються», - каже Лідія Тополевська.

Не виключено, що роботодавець вираховуватиме цю суму із лікарняних жінки.

«Такого роботодавці робити не мають права, але оскільки у нас відступній контроль, то воно за все воно так і буде виглядати», - каже юрист.

Фото: lady.tochka.net 

Вартість проїзду пасажирів у поїздах внутрішнього сполучення буде підвищено



Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури.
У загальних і плацкартних вагонах вартість проїзду зросте на 10 %  з 1 жовтня, а в  купейних вагонах вона підвищуватиметься у два етапи - по 10 %  у  липні та  жовтні. Згідно з  наказом Міністерства, тарифи на пасажирські перевезення у вагонах 1-го, 2-го і 3-го класів поїздів категорії "Інтерсіті" та 2-го класу потягів "Інтерсіті +" залишаться без змін. Крім того,  документом введена категорія потягів "Нічний експрес" із коефіцієнтом вартості проїзду 1,2. 

“Опозиція не дозволила провести незаконне засідання нелегітимної Київради”

11-07-2013 11:15 | Категорія: ВладаКиївМісцева владаНовиниПодіїПолітикаПротест
Від прес-служби “Батьківщини”:
Опозиція не дозволила провести незаконне засідання нелегітимної Київради
 Опозиція не дозволила провести незаконне засідання нелегітимної Київради. Секретар Київради Галина Герега після наради з лідерами фракцій і народними депутатами оголосила, що сесія не відбудеться.
 Після цього опозиційні депутати, які блокували трибуну і президію, виконали державний гімн і почали залишати сесійну залу.
 Як відомо, опозиція блокувала трибуну та президію Київради, перешкоджаючи відкрити засідання. Опозиція вважає Київраду нелегітимною та вимагає виборів у Києві.