понеділок, 26 серпня 2013 р.

Міносвіти вважає фізику, хімію й біологію “не обов’язковими” для старшокласників

Міністерство освіти має намір “спростити” шкільну програму, вилучивши з неї ряд обов’язкових предметів
 Раніше вже зі шкільного курсу вилучили “астрономію”.  Це призвело до кричущої необізнаності випускників шкіл з будовою Всесвіту, пише у своєму блозі на УП політичний експертКостянтин Матвієнко.
Вилучаючи ж “фізику”, “хімію” та “біологію”, чиновники унеможливлять формування в школярів наукового світогляду, створять покоління невігласів, де поширюватимуться усілякі забобони та містичні антинаукові погляди на світобудову. Це просто знищить авторитет інституту школи у суспільстві.
З цього приводу з листом до міністра Д. Табачника звернулося Українське фізичне товариство, текст якого подаємо повністю:
Спільнота фізиків держави, об’єднана в Українське фізичне товариство (УФТ), з великою тривогою сприйняла той факт, що оприлюднений МОН для обговорення проект Концепції профільної освіти у старшій школі вже не передбачає вивчення фізики як обов’язкового предмета в 10-11 класах.
Ключовим елементом удосконалення системи освіти є вибір дисциплін, обов’язкових для вивчення всіма школярами незалежно від обраного профілю навчання. Ми переконані: фізика є основою сучасних знань, які призвели до всеохоплюючої науково-технічної революції, і володіння її основами потрібне будь-якій освіченій людині. Вивчення фізики в жодному разі не може бути замінене вивченням передбаченого проектом Концепції інтегрованого курсу “природознавства” (фізика, хімія і біологія разом в обсязі 3 годин на тиждень). Курс природознавства доречний у молодших класах, але спроба поєднати в одному курсі такі фундаментальні дисципліни на рівні старшої школи призведе (окрім можливості звільнення “зайвих” учителів-предметників) лишень до того, що учні відтепер не матимуть системних знань ані з фізики, ані з хімії, ані з біології.
Це негайно спричинить падіння інтересу до відповідних спеціальностей, а також до напрямків природничо-наукового та інженерного профілю у вищих навчальних закладах (при тому, що й сьогодні держава відчуває гостру недостачу кваліфікованих інженерів, технологів, техніків тощо). Це також неминуче призведе до різкого зниження рівня вітчизняних наукових досліджень у тих напрямках, де Україна досі має достатньо сильні позиції на світовій арені.
Тому, виходячи з величезного значення фізики (а також хімії та біології) для формування сучасного наукового світогляду молодої людини, підготовки кваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців з широкого спектру напрямків,просимо Вас при доопрацюванні відповідного проекту зберегти на рівні 10-11 класів обов’язкове вивчення фізики, хімії та біології як окремих предметів в обсязі не менше 5 годин на тиждень (2 год. для фізики, 2 год. для біології і 1 год. для хімії).
Це звернення УФТ підтримане також Українською астрономічною асоціацією, очолюваною академіком Я.С.Яцковим.
З повагою,
Президент УФТ М.В.Стріха”

Немає коментарів:

Дописати коментар