Західні експерти попереджають, що золотовалютні резерви України перебувають на критичній межі у 22,7 мільярда доларів і скоро не зможуть покривати об’єм тримісячного імпорту, що означає небезпеку дефолту.
Тому перед Україною стоїть стара вже дилема – чи ж далі брати гроші в борг під все вищий відсоток, чи ж проводити такі важкі і непопулярні реформи, пише "Радіо свобода" з посиланням на європейські ЗМІ.
Швейцарський оглядач Neue Zürcher Zeitung Рудольф Герман пише про небезпечне скорочення золотовалютних резервів України, котрі стали нижчими від 23 мільярдів доларів і наближаються до небезпечної межі, коли не зможуть покривати мінімальний об’єм тримісячного імпорту.
Це означає загрозу неплатоспроможності України у світі, тобто, по її боргах. Автор статті наголошує, що наступає пік виплат Києвом за міжнародними боргами і лише до кінця цього року Україна повинна виплатити понад 4 мільярди доларів.
Оглядач московської "Независимой газети" Тетяна Івженко вважає, що пік фінансової кризи в Україні припаде на осінь, коли "Київ може залишитися і без грошей, і без газу".
Газета наводить думки експертів про те, що Україні доводиться сподіватися до кінця року або ж на новий кредит від МВФ і на зниження ціни на російський газ, або ж на отримання рятівного російського кредиту.
Майкл Хікарі Цецірі, аналітик із проблем Чорного моря та Євразії американського Інституту досліджень зовнішньою політики та член Грузинського інституту політики в Тбілісі, пише на сторінках World Politics Review, що підписання у листопаді у Вільнюсі угоди ЄС з Україною, а також парафування таких угод ЄС з Грузією та Вірменією означатиме відсторонення цих країн від російських військових ініціатив в регіоні Кавказу.
Економічна правда
Економічна правда
Немає коментарів:
Дописати коментар