Якщо Росія буде продовжувати тиснути на Україну через підписання Угоди про асоціацію, це матиме наслідки для діалогу Брюсселя з Москвою.
Про це заявив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.
“Це позначиться на діалозі ЄС із Росією. Наші відносини теж важливі, як у економічній, так і в політичній сфері, але наше партнерство побудоване не лише на прагматичних інтересах, але й на цінностях. І одна з найважливіших – це право вибору”, – заявив він.
“Ми поважаємо (європейський) вибір України й сподіваємося, що цьому не будуть перешкоджати якісь штучні причини. Мають використовуватися аргументи, а не сила. Це – не прийнятно і матиме відповідну оцінку”, – сказав литовський дипломат.
Говорячи про причини, які спонукали міністрів іноземних справ восьми північно-балтійських країн (NB8) на засіданні у Швеції 3 вересня прийняти окрему заяву відносно Східного партнерства, Лінкявічюс пояснив, що програма Східного партнерства “важлива не лише для ЄС і країн-партнерів, але й для всієї Європи, для європейського проекту”.
“Тому не дивно, що цьому питанню була приділена велика увага, тим більше, що останнім часом ми бачимо й чуємо різні заяви інших країн, яким не подобається європейські прагнення країн Східного партнерства”, – сказав Лінкявічюс.
“У цьому ми бачимо економічні погрози чи політичний тиск. Це – не прийнятно, тому ми й виступили з такою заявою”, – заявив він.
При цьому Лінкявічюс висловив упевненість, що Угоду про асоціацію буде підписано.
“Ми не звертаємо зі свого шляху, ми тримаємо своє слово і я думаю, що ми прийдемо до успішного результату – підписання угоди про асоціацію. Ми в це віримо й віримо, що це можливо. Давайте, не коливаючись, іти до цієї мети”, – закликав литовський міністр.
Як відомо, 3 вересня міністри закордонних справ NB8 (Nordic-Baltic Eight, вісімка Північно-Балтійських країн) прийняли спільну заяву, у якій висловили повну підтримку підписанню Угоди про асоціацію з Україною й назвали неприйнятними будь-які погрози й тиск на країни Східного партнерства через їхні європейські прагнення.
“Будь-яка економічна погроза або політичний тиск, спрямовані проти східних партнерів через їхні європейські устремління й взаємодію з ЄС, є неприйнятним. Вони мають право обирати самі, що краще для їхнього майбутнього”, – сказано в заяві.
Немає коментарів:
Дописати коментар